نحو اجرای فونداسیون سازه ال اس اف lsf

 

مشخصات فونداسیون سازه ال اس اف

فونداسیون سازه ال اس اف : سازه پیش ساخته ال اس اف یک سیستم ساختمانی با بار اسکلت سبک و پیش ساخته می باشد که امکان ساخت تا 4 طبقه را به شما ارایه می دهد و بر اساس کاربری ساختمان و تعداد طبقات که اجرا میگردد فونداسیون سازه طراحی و اجرا میگردد. فونداسیون سازه ال اس اف مانند دیگر سازه های سنتی بوده و فقط بار سبک تر و چیزی در حالت انتظار مانند میله گرد یا پلیت برای جوشکاری نداشته است چون در فونداسیون بار ال اس اف بسیار کمتر از ( حدود 60% کمتر ) سازه بتونی و فلزی می باشد  فونداسیون و پی این ساختمان سبک تر اجرا میگردد و برخلاف تصور که سازه پیش ساخته بدون فونداسیون اجرا میگردد و به راحتی قابل جمع آوری وحمل می باشد نیست.

فونداسیون سازه ال اس اف

فونداسیون سازه ال اس اف به دو صورت نواری یا گسترده اجرا می ­شود که بر اساس نقشه اسکلت سازه و وزن محاسباتی ساختمان فونداسیون طراحی میگرددابعاد فونداسیون معمولا به نوع کاربری و ارتفاع ساختمان و مقدار بار وارده به ساختمان طراحی می گردد و بر طبق محاسبات کارشناس سایز آرماتور بندی و ضخامت بتون براورد می شود

برای ساختمان های تک طبقه بیشتر از پی گسترده مسلح استفاده میگردد این که بعضی مواقع از پی با بلوک و یا در مقاطع دیوار از بتون غیر مسلح استفاده میگردد کاری بسیار اشتباه بوده و تحت هر نیرویی که به ساختمان وارد میشود دچار اسیب و خسارت می گردد و نحو اتصال سازه به فونداسیون هم باید اشاره کرد که سازه به صورت رولولت به بتون متصل میگردد و باید در جاهایی که سازه قرار میگرد حتما بتون مسلح باشد تا خوب به فونداسیون متصل شود.

در ساختمان های دو طبقه و بیشتر هم باید یار زنده و مرده ساختمان محاسبه میشود و فونداسیون بر همین اساس طراحی و اجرا میگردد در این طور سازه ها از فونداسیون نواری استفاده میگردد و ارماتور بندی میشود و سایز میله گرد بر حسب بار ساختمان انتخاب میگردد و بتون آن ریخته میشود و مقاومت بتون فونداسیون باید با آیین نامه بتن ایران و مبحث نهم سازگار باشد.

ویژگی اصلی سازه ال اس اف  LSF

سازه ال اس اف در کارخانه تولید می شود به همین دلیل مرحله بعدی اجرای اسکلت سازه می تواند خیلی سریع انجام میگیرد و باعث صرفه جویی در زمان کلی اجرای اسکلت سازه شود. ساخت اسکلت سازه بعد از طراحی و محاسبات سازه ال اس اف به دلیل فرآیندهای کنترل شده کارخانه ما این سازه را با کیفیت و نظارت تولید می کنم فقط محصولاتی که استانداردهای بالای ما را رعایت می کنند مجاز به ترک درب کارخانه هستند.

دیگر مزایای سازه ال اس اف

۱- سرعت اجرای بالا ساختمان و نصب سریع اسکلت و دیگر متریال ساختمان

۲- ارایه دفترچه محاسبات و مورد تایید نظام مهندسی و وزارت مسکن و شهر سازی

۳-كاهش در هزينه تمام شده ساختمان بدون دور ریزی مصالح ساختمان

۴- كاهش وزن ساختمان – اسکلت سازه وزن حدود 35 کیلوگرم در هر متر مربع

۵- كاهش زمان برگشت سرمايه حدود 2 ماه در روش سازه های پيش ساخته سبک

۶- كاهش اتلاف مصالح ساختمان و استفاده بهتر از منابع ملی

۷- صرفه جويی در مصرف انرژی با عايق کردن ديوارهای بیرونی

۸- افزايش عمر ساختمان و افزايش استحكام آن بدون ترک و افتادگی

۹- مقاومت بیشتر ساختمان در برابر نیروی زلزله

۱۰- كاهش ميزان آلودگی های صوتی محيط – محیط آرام و آرامش بخش

 

کاربرد های سازه  ال اس اف

ساخت سازه سبک ال اس اف می تواند کاربرد مختلف دارد و در بسیاری از کاربری ها از آن استفاده کرد سوله نیمه صنعتی ، ویلا دوبلکس ، ساختمان اداری و مسکونی ، اضافه بنا بر روی ساختمان موجود ، شهرک سازی ، تجهیز کارگاه ، ...

 

این روش ساخت و ساز بسیار محبوب در کشور های توسعه یافته و پیشرفته می باشد زیرا پایدار و مقاوم بوده و در برابر زلزله مقاومت فوق العاده ای دارد و می تواند خیلی سریع تولید و مونتاژ شود با این وجود این سیستم سبک وزن بوده و می تواند به شکلی مناسب برای دستیابی به آن ارائه شود که باعث می شود آن را به صورت ایده ال در سایت هایی با دسترسی محدود قرار دهید. چه شما یک توسعه دهنده اسکان دانشجویی باشید و چه یک معمار در بخش مراقبت های بهداشتی مزایایی که ساختار LSF می تواند ارائه دهد بی شمار است.

 


 ال اس اف 3

 فونداسیون سازه ال اس اف

 

 ال اس اف 5

فونداسیون سازه ال اس اف