مراحل اجرایی سازه ال اس اف

 مراحل اجرای سازه ال اس اف lsf

مرحله اول سازه ال اس اف LSF – طراحی

ابتدا برای طراحی سازه ال اس اف lsf پلان اولیه طبق نظر و درخواست کارفرما با توجه به ویلایی بودن یا در چند طبقه (آپارتمانی) تهیه و سپس طرح معماری تهیه شده با نرم افزارهای کامپیوتری در مراحل اجرایی سازه ال اس اف اسکلت اصلی ساختمان (سازه) شامل تمامی دیتایل ها و محاسبات که شامل مقاومتهای باد ،برف ،زلزله و بارهای مختلف رعایت فواصل ستون های باربر از هم، ضخامت ، عرض و نوع ستون ها و تیر ها تعریف و جانمایی می گردد.

در این مرحله که تمامی محاسبات با نرم افزارها و مطابق استانداردهای مشخص انجام شده ، مسیر انتقال تمامی تاسیسات مکانیکال (آب گرم وسرد ) و برق نیز مشخص و در زمان تولید با دستگاههای مشخص پانچ و سوراخ می گردد. تمامی برشها و جای پیچها (اتصالات سازه ای ) در این مرحله  طراحی و تعیین می شود.

 

نکته ای که مهم و قابل توجه می باشد این است که هیچگونه محدودیتی در طراحی و اجرای ساختمانهای پیش ساخته وجود ندارد.در هر طرح و نقشه و ابعادی که مبتنی بر معماری ایرانی بومی  معماری مدرن، کلاسیک قابل طراحی و ساخت می باشد.

 

مرحله دوم – پی :

 شالوده مرسوم براي سيستم ساختماني قاب سبك فولادي سرد نورد شده از نوع نواري و يا در صورت لزوم شالوده

گسترده مي باشد. 

در ساختمان هايي كه تراز كف ساختمان پائين تر از زمين طبيعي است مي توان ديوارهاي بتن مسلح را در پيرامون طبقه زيرزمين و نيز زير تمامي ديوار هاي باربر داخلي اجرا نمود . بايد توجه شود كه سختي جانبي طبقه زيرين بتن آرمه بايد حداقل 10 برابر سختي جانبي سازه فولادي سردنورد شده فوقاني باشد و در اين صورت مي توان بخش هاي فولادي سبك و بتن آرمه را مستقل طراحي نمود.

ضروري است دقت لازم براي اجراي سطح بالايي شالوده به صورت تراز و بدون هر گونه نقص به منظور نصب ديوارهاي باربر، به عمل آيد . اگر به هر دليل سطح بالايي تراز نباشد بايد تمهيداتي براي ايجاد سطح باربر صاف بين ترك تحتاني يا ترك پيراموني و شالوده در نظر گرفته شود . حداكثر فاصله قابل قبول سطح شالوده و ترك تحتاني ديوارهاي باربر 6.4 ميلي متر مي باشد كه بايد با قرار دادن صفحات باربر پر كننده يا اجراي گروت پركننده سطح مسطح مورد نظر را ايجاد نمود.

هيچ يك از اعضاء قاب هاي فولادي سبك نبايد در تماس مستقيم با زمين قرار گيرد و بدين منظور بايد با تمهيداتي قاب در ارتفاع كافي بالاي تراز زمين نصب شود.

بايد از تماس مستقيم ترك تحتاني ديوار يا هر بخش ديگري از قاب بندي با بتن تازه جلوگيري شود . به طور مثال

مي توان اطراف قطعه سرد نورد شده را با پوشش پلي اتيلن پوشش داد ضوابط طرح و اجراي شالوده ها بايد مطابق بخش مبحث نهم مقررات ملی ساختمان باشد همچنين در اين نوع فونداسيون قابليت اجراي محل چاه ارت لوله فاضلاب وساير موارد ديده شده است.

مرحله سوم – اسكلت ساختمان

الف ) دیوار :

در سازه فولادی سبک، بار جانبی و بار ثقلی را دیوارها تحمل می کنند دیوارها به صورت توخالی هستند و می توان این فاصله خالی را با بتن سبک یا فوم پلی استایرن پر کرد.

این دیوارها شامل ديوارهاي باربر و ديوارهاي غيرسازه اي مي باشد. دو نوع روش اجرايي براي ساخت قاب بندي ديوارها در ساختمان وجود دارد قاب بندي ديوارهاي باربر را مي توان در محل كارگاه مشروط بر ايجاد يك سطح تراز و شاسي كشي مناسب ساخت و سپس در جاي دقيق بر پا داشت روش ديگر، توليد پانل پيش ساخته در كارخانه است كه در آن پيش سازي سقف ها، ديوارها و خرپاها به كمک ميزهاي مونتاژ انجام و پس از حمل به محل، عمليات نصب پانل های آماده انجام مي شود. اجراي ديوارهاي غير باربر در هر دو روش مي تواند بعد از اجراي ديوارهای باربر و سقف انجام شود.

 

ب ) سقف : سيستم سقف ساز ه ای شامل تيرچه، ترک پيرامونی، سخت كننده هاي جان، بست های تسمه ای، بست های انسجام دهنده و انواع پوشش از قبيل صفحات ساز ه ای چوبی، فولادی مي باشد. همچنين كاربرد سقف های مركب بتن و عرشه فولادي با رعايت ضوابط مربوط مجاز است.

 

ساخت خرپاها

اعضای خرپای فولادی بايد به طور دقيق برش خورده و به طرز مناسب به يكديگر متصل شوند بيشينه فضای خالي بين اعضای جان نبايد بيش از 12.7 ميلي متر باشد . موقعيت اعضاي يال خرپا ، جان خرپا و گر ه ها بايد مطابق نقشه ها اجرا شود.

 

مرحله چهارم – پوشش هاي خارجي وداخلي سقف – ديوار

 

ایزولاسیون

با استفاده از مرغوب ترین عایق های حرارتی و صوتی ساختمانی با روش های روز دنیا در جداره های خارجی از تبادل حرارت و صدا جلوگیری می شود، این تکنیک ها نه تنها قابلیت تطابق در هر اقلیم و شرایطی را دارا می باشد بلکه در صرفه جویی انرژی نیز نقش به سزایی دارد.

دیواره های خارجی

جهت جلوگیری از هر گونه اتلاف انرزی حرارتی و برودتی در ساختمان و در دیواره های خارجی از عایق پشم سنگ فشرده پالتی استفاده خواهد شد،  که این بناها را در برابر سرما و گرما و رطوبت محیط ، کاملا عایق خواهد نمود. انواع عایقهای سرامیکی ،پلی استایرن ، پلی اتیلن، پلاستیک گزینه های مورد استفاده می باشند.

دیواره های داخلی

عایق جهت دیواره های داخلی از پلی استایرن به ضخامتcm 5 استفاده میشود.

مصالح پوششي

    پانل گچی (Gypsum Board)

    پانل سیمانی یا سمنت بورد (Cement Board)  و جيپسوم بورد

    پانلهای چوبی و(Wooden Panel)   MDF

 

 

مرحله پنجم – تاسيسات الكتريکی  و مكانيکی

 تاسیسات مکانیکی

اساس لوله های تاسیساتی با استفاده از  سوپر پایپ و پی وی سی فشرده می باشد که در مقایسه با لوله های فلزی و چدنی از انعطاف و طول عمر بیشتری برخوردار می باشند برای سیستم تهوبه مطبوع  نیز می توان  بسته به نظر کارفرما  یا از پکیج و از سیستم تهویه مرکزی استفاده  کرد.

تاسیسات الکتریکی

تاسيسات برقي شامل : سيم كشي  – كليد – پريز- تابلو برق – خط تلفن – كابل تلويزيون كه در اين نوع ساختمان ها به راحتی ميسر مي باشد.

در این شیوه لوله های پلاستیکی از بالای سقف کاذب به میان فضای خالی دیوارها به محل قوطی ها که از پیش به وسیله پشت بندهای مخصوص در محل مورد نصب شده اند کشیده می شوند.

مرحله ششم – درب و پنجره

درب ها : استفاده از انواع درب ها از نوع MDF-HDF-UPVC  و آلومينيوم ضد حريق و ضد سرقت چهارچوب درب ها از نوع فولاد با چوب میباشد.

پنجره : استفاده از انواع پنجره هاي UPVC و يا آلومينيومي با شيشه هاي تك جداره و دو جداره در ضخامت و ابعاد و اشكال مختلف

 

 

مزایای سازه های LSF

سرعت اجرای بسيار بالا

روش  ال اس اف  این امکان را برای سرمایه گزاران فراهم می کند تا سرمایه آنها در کوتاه ترین زمان ممکن با بهترین کیفیت ساختمان سازی بازگردانده شود. به عنوان مثال برای احداث یک بنای 4 طبقه با مساحت 1000 متر مربع زیر بنا تنها 114 روز کاری زمان نیاز دارد. افزایش 8 الی 13 درصدی فضاهای مفید داخلی در مقایسه با شیوه ی سنتی

کيفيت بالا و يکنواخت محصول نهايی

به علت اينکه مقاطع سازه ای اين سيستم در کارخانه توليد و برش خورده و سپس توسط تکنسينهای فنی اجرا می گردند, کيفيت محصول نهايي در مقايسه با ساخت و ساز سنتی بسيار بالاتر می باشد

سبکی و در نتيجه کاهش نيروی زلزله وارد بر سازه

وزن سازه ای اين سيستم حدودا 25%-30% سازه های معمول است در نتيجه به همين نسبت نيروی زلزله بسيار کمتری را به خود جذب می نمايد

کيفيت بالای اجرای اتصالات

بر خلاف ساخت و سازهای سنتی که در اغلب موارد کيفيت اجرای اتصالات پايين و منشاء بسياری از خرابيها در زلزله می باشند, در اين سيستم اتصالات ساده و همانند ساير اجزای سازه دارای کيفيت اجرای بالايي می باشند

برخوردار از استانداردهای جهانی مصرف انرژی

به لحاظ عايق بندی مناسب ديوارها در سيستم LSF درصد انتقال انرژی در اين ساختمانها بسيار پايينتر از سازه های سنتی است و در دراز مدت منجر به صرفه جويي قابل توجه در هزينه گرمايش و سرمايش ساختمان می شود.

حمل و نقل آسان

سبکی و ابعاد کوچک مقاطع, زمينه را برای حمل و نقل آسان حتی برای نقاط صعب العبور فراهم می کند

قابليت بازيافت بخش عمده مصالح

اغلب اجزای سازه ای و غير سازه ای در اين سيستم به صورت پيچی اجرا مي شوند و بازيافت آنها به سهولت امکانپذير است. نزدیک به 70 درصد مصالح قابلیت تعویض شدن دارند.

مقاومت و دوام بالا در برابر شرايط محيطی نامطلوب

به دليل گالوانيزه بودن کليه مقاطع, ساختمانهای ساخته شده با اين روش دارای مقاومت مناسب تری در برابر خوردگی و رطوبت بوده و در شرايط محيطی شمال و جنوب کشور دارای عمر مفيد بيشتری خواهند بود.

سهولت اجرای تاسيسات برقی و مکانيکی

در روند شكل دهي و ساخت مقاطع فولادي جدار نازك, سوراخهايي استاندارد در جان اين مقاطع پيش بينی مي شود كه عبور سيم ها و لوله ها از داخل انها باعث تسهيل در نصب سيستم هاي الكتريكي و لوله كشي ها در داخل ديوار مي گردند

تطابق فرهنگی محيط داخل و نمای ساختمان با ساختمان های سنتی

در سطوح خارجی انواع نماها از قبيل سنگ, آجر نما, نمای PVC , چوبی يا آلمينيومی, رنگ, کاشی, سراميک و ... در فضای داخل نيز همانند ديوارهای معمول امکان اجرای رنگ, کاغذ ديواری و ...وجود دارد که اين خصيصه باعث می گردد تفاوتی با ساختمانهای معمول و رايج احساس نشود

عملکرد صوتی خوب

عايق درون ديوارها باعث عدم انتقال صدا و عملکرد صوتی مناسب اين ساختمانها می شود

برخوردار از استانداردها و ضوابط ضد آتش سوزی

تمام عناصر اين سيستم از جمله عايقهای حرارتی و صوتی از استانداردهای ضد حريق برخوردار می باشند

نياز به فضای کم کارگاهی و ايمنی بيشتر در کارگاه

 

معایب سازه های  LSF

1 در ابعاد دهانه محدودیت وجود دارد.

2 تعداد طبقات قابل ساخت با این سیستم محدود است.

3  به نیروی کار متخصص  نیاز دارد.

4  تامین قطعات فلزی گالوانیزه تولید شده در کارخانه هزینه نسبتا بالایی دارد.