مزایا سازه ال اس اف

از مزایای سازه پیش ساخته lsf

– سرعت در اجرا سازه ال اس اف

– کاهش وزن ساختمان و به تبعه آن کاهش نیروی زلزله

– نصب ساده

– مهار نمودن ساده پانلها جهت قرارگیری در موقعیت مناسب

– نصب ساده و ثابت نمودن چهار چوبهای در و پنجره

– نصب ساده و سریع تاسیسات و غیره

– عایق صوتی و حرارتی

– مقاومت در برابر آتش

– حمل و نقل آسان

– کاهش عملیات گچ کاری و…

مسكن از دیرباز مورد توجه و نیاز همه جوامع و انسانهای كره خاكی بوده است

با توجه به رشد جمعیت ایران در سالهای گذشته و عدم ساخت و ساز متناسب با این رشد ، هم اكنون با مشكل كمبود مسكن بخصوص ، مسكن ارزان قیمت و مقاوم مواجه هستیم . طبق آخرین آمار جهت تامین مسكن جوانان ازدواج كرده یا در حال ازدواج به ۲ میلیون واحد مسكونی نیاز داریم .

همچنین اكثر ساختمانهای موجود كشور به دلیل عدم رعایت اصول فنی ساخت و ساز ویا طول عمر بالا، فرسوده محسوب شده و باید جایگزین گردند .

لذا جهت تامین این مقدار ساختمان باید از روشهای جدیدی كه در عین داشتن مقاومت بالا در برابر زلزله و ارزان بودن ، در كمترین زمان ممكن احداث كردند استفاده كرد .در كشورهای پیش رفته اروپایی با استفاده از دیوارهای پیش‌ساخته بتنی این مشكل را حل كرده‌اند . شركت ‌های مختلف اروپایی با استفاده از روشهای گوناگون ،‌ مثل استفاده از بتن سبك ،‌دیوارهای دو جداره پرشده با فوم پلی استایرن ، دیوارهای كامپوزیت پر شده با بتن و … ساختمانهای پیش‌ ساخته تولید می‌كنند .

ما ضمن بررسی روش‌های مختلف ، روشی را انتخاب كرده‌ایم كه دارای تمامی محاسن ذیل باشد .

۱٫ مقاوم در برابر زلزله تا ۲/۸ ریشتر

۲٫ سرعت احداث بسیار بالا .

۳٫ عایق در برابر انتقال رطوبت ، انتقال حرارت و انتقال صوت .

۴٫ ارزان قیمت .

۵٫ تنوع در طراحی و معماری

۶٫ استفاده از ۱۰۰ درصد مواد اولیه داخلی .

با استفاده از روش پانلهای دوتایی بتنی ، ساختمانهایی تا ۲۶ طبقه می‌توان احداث كرد .

این ساختمانها می توانند با كاربری خانه‌های ویلایی ،‌آپارتمانهای مسكونی یا اداری ، مجتمع‌های تجاری و هتل احداث شوند .

با توجه به سبك بودن دیوارهای تولیدی ، امكان حمل و نقل آنها در فواصل تا ۱۵۰ كیلومتری امكان‌پذیر است و لذا احداث كارخانه در شهركهای همجوار شهرهای بزرگ هم توجیه اقتصادی خواهد داشت .

در این طرح به دلیل استفاده از دانش فنی مدرن ساخت دیوارهای پیش‌ساخته بیشتر ماشین آلات و تجهیزات واحد اول از آلمان وارد می‌گردد و در طرح توسعه ، درصد قابل توجه‌ای از ماشین آلات در ایران ساخته می‌شود .

تاریخچه صنایع پیش ساخته ‌سازی ساختمان

در دوران قبل از آثار باستانی گذشته از قبیل اهرام مصر ، معابد روم و یونان و كاخهای ساسانی و هخامنشی بكرات قطعات سنگ قبلاً آماده شده مورد استفاده قرار گرفته‌اند و بنابراین ساختمانهای مزبور را از نظر تعاریف امروزی میتوان تا حدودی پیش‌ساخته نامید . منتهی در گذشته بخاطر عدم وجود وسایل ارتباطی و حمل و نقل اكثراً قطعات را در محل اجرای ساختمان آماده نموده و بكار میبرده‌اند . در سال ۱۸۶۹ میلادی رایموند گوانبه و متعاقب آن مؤسسه كامودر فرانسه موفق به قالب‌گیری بتون و تولید قطعات بتونی سنگین گردیده و بدینوسیله اولین سیستم پرفابریكاسیون سنگین را جهت ساخنمان‌سازی بوجود آوردند .

پس از این تحولات تا پایان آخرین جنگ جهانی سیستم‌های دیگر پیش‌سازی نیز بوجود آمد ، منتهی هیچكدام بخاطر وجود مشكل و موانع مختلف ووفور كارگر و كمبود تجهیزات ساختمانی و حمل و نقل مورد استقبال عمومی واقع نگردید . ولی اكثر مطالعات مفید در باره سیستمهای ساختمانی مربوط به این دوره است . پس از خاتمه جنگ جهانی دوم و ورود آوارگان به كشورها فعالیت‌های شدیدی بمنظور ترمیم خرابیها و سكنا دادن مردم در كشورهای صدمه دیده شروع شد و این احتیاجات باعث ایجاد تحول در صنایع پیش‌سازی ساختمان گردید و صنایع مذكور را به تكامل نزدیك كرد .

در اروپا این ایده در قرن نوزدهم قوام گرفت ، در سال ۱۹۴۸ انجمن شهر ” هترفولدشاید ” انگلستان كنسرسیوم ساختمانی CLASP را بنیان نهاد كه سیستم ساختمان مدارس را با همان نام وشهرت جهانی بوجود آورد و شركتهای دیگر نیز تاسیس گردیدند و این امر موجب توسعه این سیستم با نامهای SCOLLA و SEAL گردید . و این توسعه تدریجاً به زمینه خانه سازی نیز كشانیده شد . ارقام زیر میزان كار پیش‌سازی را در كشورهای اروپایی نشان میدهد .

آلمان غربی ۴۰% سوئد ۶۰% انگلیس ۴۰%

فرانسه ۵/۲۲% سوئیس ۲۰% شوروی سابق ۸۰%

مزایای عمده روشهای پیش‌سازی و استانداردهای مربوط:

در بیست سال اخیر هزینه‌های ساختمانی رشد سریعتری را بیش از سایر هزینه‌های تولیدی در صنایع دیگر داشته‌اند این روند كم و بیش در مورد كلیه كشورهای جهانی بویژه كشورهای رو به رشد وجود دارد . بنابر این استفاده از تكنیك‌های جدید در امور ساختمانی در كاهش هزینه‌های ساختمانی بسیار موثر بوده است . یكی از اقلام مهم هزینه در ساختمانها مخارج نیروی انسانی است . تاكنون روش متداول در احداث ساختمان ایجاب مینموده كه اكثر نیروی انسانی مستقیماً در محل احداث حضور داشته باشند و وظایف گوناگون و دشواری را به دوش داشته باشند . دگرگونی و پیشرفتهای سریع در چندین سال اخیر در صنایع ساختمانی امكان ایجاد كارگاههای تولید انبوه ساختمانی را بوجود آورده . با توجه باینكه كلاً قطعات پیش‌ساخته توسط ماشین آلات تهیه میگردد از مزایا و محاسن زیر برخوردارند .

۱٫ امكان تولید بصورت انبوه وجود دارد .

۲٫ كاهش قیمت تمام شده بدلیل تولید انبوه .

۳٫ امكان كنترل كیفی و آزمایشات كیفی در كارخانه در صورتیكه در محل احداث ساختمان در اغلب موارد غیر ممكن است .

۴٫ تغییرات شرایط جوی منجمله سرما و گرما تاثیری در تولید مصالح و قطعات پیش‌ساخته در محل كارخانه تولیدی ندارد .

۵٫ حمل مصالح پیش‌ساخته شده به محل ساختمان نه تنها باعث افزایش هزینه حمل نمی‌گردد بلكه در اغلب موارد اولیه بصورت مجزا بطریقه سنتی نیز ارزانتر تمام میشود .

۶٫ كاهش زمان اجرای كار ساختمان

۷٫ افزایش عمر اقتصادی ساختمان

لازم به ذكر است كه به دلیل متنوع بودن نوع قطعات استاندارد خاصی در خصوص قطعات پیش‌ساخته بتونی وجود ندارد . تنها منابع استاندارد موجود در ایران آئین نامة شماره ۵ـ۱۸ طرح و محاسبه ساختمانهای بتن آرمه و همچنین آئین نامة شماره ۵۱۹ بارگذاری میباشد كه مورد استفاده قرار میگیرد . استاندارد بین‌المللی آن ASTM و RCI میباشند . ضمناً نشریه شماره ۱۳۰ مركز تحقیقات ساختمان و مسكن تحت عنوان بتن و اجرای آن كه مباحث آن ترجمه كامل نشریه منتشره از طرف انجمن سیمان و بتن انگلستان میباشد نیز منبع استفاده این واحدها میباشد .